Menu

Medarbejdere

Vi er et team sammensat af 12 udvalgte kompetenceprofiler, vi sætter altid det stærkeste team til dine opgaver.

Teamet

Jesper Olsen

Direktør

Jesper er stifter og direktør for JO Informatik. Han er virksomhedens innovative sjæl og har udviklet softwareløsninger siden 1988.

 

jesper@jo-informatik.dk

(+45) 40 61 99 67

June Matthisson

Salgskonsulent

June er salgskonsulent. Hun er ansvarlig for salg af FilArkiv til kommuner og private virksomheder over hele landet.

 

june@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 57

Anne Hellung-Larsen

Projektleder

Anne er projektleder med særligt fokus på optimering af kvalitet og processtyring. Hun sikrer, at vores kunder får det, vi har lovet.

 

anne@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 56

Shamila Nielsen

HR og økonomikonsulent

Shamila har ansvar for HR samt Økonomi.

 

 

 

shamila.nielsen@jo-informatik.dk


(+45) 61 79 30 70

Lisbeth Jensen

Sekretær

Lisbeth står for vores bogføring samt kontorets daglige drift. Hun sørger desuden for, at alle trives på kontoret.

 

lisbeth@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (Reception)

Eske Rahn

Seniorkonsulent (freelance)

Eske har over 30 års erfaring og arbejder med konvertering, import og kvalitetskontrol af komplekse data, samt registeranalyser.

 

eske@jo-informatik.dk


(+45) 40 97 96 30

Asta Maknickaitė

Udvikler

Asta er cand.scient.techn. i digitale medieteknologier. Hun arbejder med udvikling af FilArkiv og individuelle kundeløsninger.

 

asta@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 59

Rune Madsen

Senior udvikler

Rune er softwareudvikler og cand.polyt. Han arbejder med optimering af udviklingsprojekter og support af vores kundeløsninger.

 

rune@jo-informatik.dk


(+45) 31 79 48 60

Steffen G. Pedersen

Senior udvikler

Steffen er softwareudvikler og uddannet datamatiker. Steffen arbejder primært med FilArkiv og videreudvikling af ekstramoduler.

 

stpe@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 54

Mathias Gordon

Datatekniker & Udvikler

Mathias er datatekniker med speciale i programmering. Han arbejder med udvikling og står for intern it-drift og infrastruktur.

 

mathias@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 50

Mats Krüger

Mediegrafiker

Mats er mediegrafiker og front-end developer. Han står for udvikling af javascripts til vores applikationer og kortudvikling.

 

mats@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (Reception)

Jonas Lingren

UI/UX Designer

Jonas arbejder med usability og interaktionsdesign, så vores løsninger fremstår gennemtænkte og brugervenlige.

 

jonas.lingren@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (Reception)

Jette Vejgaard

Salgskonsulent

Jette er salgskonsulent. Hun er ansvarlig for salg til Stat, Regioner og private kunder over hele landet.

 

jette.vejgaard@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 58

Klar til næste digitaliseringsprojekt?

Lad os mødes over en kop kaffe. Det kan være begyndelsen på et stærkt samarbejde.