Menu

Medarbejdere

Vi er et team sammensat af 10 udvalgte kompetenceprofiler. Vi sætter altid det stærkeste team til dine opgaver.

Teamet

Jesper Olsen

Direktør

Jesper er stifter og daglig leder i JO Informatik. Han er virksomhedens innovative sjæl og har udviklet softwareløsninger siden 1988.

 

jesper@jo-informatik.dk

(+45) 40 61 99 67

Lisbeth Jensen

Sekretær

Lisbeth står for vores bogføring samt kontorets daglige drift. Hun sørger desuden for, at alle trives på kontoret.

 

lisbeth@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (Reception)

Rune Madsen

Senior udvikler

Rune er uddannet civilingeniør (cand. polyt.) på Danmarks Tekniske Universitet. Rune arbejder bl.a. med front end og back end løsninger til FilArkiv og elsker nyudvikling med offentlige grunddata og geodata i WebGIS løsninger.

 

rune@jo-informatik.dk


(+45) 31 79 48 60

Asta Maknickaité

Asta Maknickaité

Udvikler

Asta er cand.scient.techn. i digitale medieteknologier. Asta, der er Microsoft Certified Professional (MCP), arbejder med udvikling af FilArkiv og individuelle kundeløsninger.

 

asta@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 59

Steffen G. Pedersen

Senior udvikler

Steffen er softwareudvikler og uddannet datamatiker. Steffen arbejder primært med FilArkiv og videreudvikling af ekstramoduler.

 

stpe@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 54

Michael Eiland

Michael Eiland

Senior udvikler

Michael er softwareudvikler og arbejder primært med FilArkiv Web frontend løsninger og backend Web API.

 

michael.eiland@jo-informatik.dk

(+45) 31 68 18 56

Jakob Lindekilde

Jakob Lindekilde

Senior udvikler

Jakob er softwareudvikler og arbejder primært med backend og database udvikling. Jakob er exam. Microsoft Certified Professional (MCP).

 

jali@jo-informatik.dk

(+45) 49 20 20 67

Jonas Lingren

UI/UX Designer

Jonas arbejder med usability og interaktionsdesign, så vores løsninger fremstår gennemtænkte og brugervenlige.

 

jonas.lingren@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (Reception)

Eske Rahn

Seniorkonsulent (freelance)

Eske har 30 års erfaring og kan trylle med SQL databaser. Eske arbejder gerne med datakonverteringer og kvalitetskontrol.

 

eske@jo-informatik.dk


(+45) 40 97 96 30

Neeru Møller

Neeru Møller

IT driftschef

Neeru har mere end 15 års erfaring med Windows servere og hun er specialist i Windows Active Directory (AD), netværk og IT-sikkerhed.

 

neeru@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 50

Klar til næste digitaliseringsprojekt?

Lad os mødes over en kop kaffe. Det kan være begyndelsen på et stærkt samarbejde.