Menu

Medarbejdere

Vi er et team sammensat af 11 udvalgte kompetenceprofiler. Vi sætter altid det stærkeste team til dine opgaver.

Teamet

Jesper Olsen

Direktør

Jesper er stifter og daglig leder i JO Informatik. Han er virksomhedens innovative sjæl og har udviklet softwareløsninger siden 1988.

 

jesper@jo-informatik.dk

(+45) 40 61 99 67

Anna Frydendal

Anna Frydendal

Forretningsudvikler

Anna er uddannet Cand.merc med speciale i strategisk ledelse og marketing. Anna arbejder med forretningsudvikling.

 

anna.frydendal@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 59

Lisbeth Jensen

Sekretær

Lisbeth står for vores bogføring samt kontorets daglige drift. Hun sørger desuden for, at alle trives på kontoret.

 

lisbeth@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67 (reception)

Rune Madsen

Seniorudvikler

Rune er uddannet civilingeniør (cand. polyt.) på DTU. Rune arbejder bl.a. med front end og back end løsninger til FilArkiv og elsker nyudvikling med offentlige grunddata og geodata i WebGIS løsninger.

 

rune@jo-informatik.dk


(+45) 31 79 48 60

Steffen G. Pedersen

Seniorudvikler

Steffen er softwareudvikler og uddannet datamatiker. Steffen arbejder primært med FilArkiv og videreudvikling af ekstramoduler.

 

stpe@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 54

Michael Eiland

Michael Eiland

Seniorudvikler

Michael er softwareudvikler og arbejder primært med FilArkiv Web frontend løsninger og backend Web API.

 

michael.eiland@jo-informatik.dk

(+45) 31 68 18 56

Jakob Lindekilde

Jakob Lindekilde

Seniorudvikler

Jakob er softwareudvikler og arbejder primært med backend og database udvikling. Jakob er exam. Microsoft Certified Professional (MCP).

 

jali@jo-informatik.dk

(+45) 31 68 18 57

Jonas Lingren

UI/UX Designer

Jonas arbejder med usability og interaktionsdesign, så vores løsninger fremstår gennemtænkte og brugervenlige.

 

jonas.lingren@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 55

Eske Rahn

Seniorkonsulent (freelance)

Eske har 30 års erfaring og kan trylle med SQL databaser. Eske arbejder gerne med datakonverteringer og kvalitetskontrol.

 

eske@jo-informatik.dk


(+45) 40 97 96 30

Neeru Møller

Neeru Møller

IT driftschef

Neeru er uddannet datamatiker og proffessionbachelor i cybersikkerhed og har 30 års erfaring med it-drift.

 

neeru@jo-informatik.dk


(+45) 31 68 18 50

Valdas Zabulionis

Valdas Zabulionis

Softwareudvikler

Valdas er i vores stærke udviklingsteam, hvor han arbejder med C# og Azure teknologier. Valdas er i gang med en uddannelse som BSc i Datalogi ved Københavns Universitet.  

 

valdas@jo-informatik.dk


(+45) 49 20 20 67

Klar til næste digitaliseringsprojekt?

Lad os mødes over en kop kaffe. Det kan være begyndelsen på et stærkt samarbejde.